Водоканал зробить з Донецька Афіни

КП «Донецькміськводоканал» планує широкомасштабну кампанію по установці регуляторів тиску на водопровідних мережах Донецька, які дозволять значно скоротити кількість поривів і втрати питної води. Про це повідомляє комунальний портал Донецька «Життєзабезпечення».

«Ні для кого не секрет, що знос водопровідних мереж в місті на сьогоднішній день — 85%. Тільки за цей рік аварійна служба водоканалу усунула 9126 поривів. Щоб замінити весь міський водопровід відразу, потрібні величезні гроші: заміна тільки одного кілометра водопроводу обходиться майже у мільйон гривень. А на балансі підприємства більш ніж 3500 км мереж, — пояснює директор КП «Донецькміськводоканал» Юрій Перебийніс. — Тому ми вирішили піти іншим шляхом, більш прогресивним і економічним — шляхом технічного переоснащення водоводів вимірювальною апаратурою, системою регулювання і управління водоподачі».

При розробці цієї програми використовувався досвід міста Афіни, рельєф місцевості якого схожий на рельєф Донецька.

У кожній з цих зон буде обладнаний автономний комплекс з вузлом автоматичного регулювання тиску і спеціальним приладом обліку води. Інформація з сайту буде щомиті передаватися на головний сервер підприємства. Крім того, спеціальна засувка «Батерфляй» з електроприводом, встановлена на водоводі, дозволить знижувати тиск води відповідно заданим графіком у години найменшого водоспоживання. Приміром, у нічний час доби.

В якості експерименту такий комплекс був встановлений рік тому в селищі Іванівка Київського району, який знаходиться в низині в зоні надлишкового тиску.

На реалізацію програми підприємство бере кредит строком на три роки. Проект окупить себе вже через два роки за рахунок зниження втрат питної води, економії електроенергії та зменшення витрат на ліквідацію аварійних ситуацій.