У 2012 році в Донецьку відкриється польський візовий центр

Польща має намір відкрити візовий центр у Донецьку з 1 січня 2012 року. Про це Генеральний консул Польщі в Харкові Ян Гранат сказав на зустрічі з головою Донецької обласної ради Андрієм Федоруком 6 жовтня.

«Ми прийняли рішення, щоб з 1 січня відкрився пункт візового обслуговування, як зробила Німеччина. Щоб люди не приїжджали до нас, а було простіше і швидше. Десь потрібно не на бюрократичному шляху обслуговувати всіх людей, які направляються до консула — перш за все людей бізнесу, культури, науки, молоді, щоб там, де можливо, видавати багаторазові довгострокові візи», — сказав Генконсул.

Він зазначив, що можна очікувати збільшення поїздок громадян України до країн Євросоюзу.

У той же час Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин підкреслив, що відкриття візового центру в Донецьку жодним чином не обмежує можливість жителів області безпосередньо звертатися в консульства для оформлення віз.

«Це для тих, кому так зручно. Якщо комусь все-таки зручно самому оформляти — будь ласка, ніяких обмежень. Наші консульства відкриті. Ми видаємо 55% віз в загальному для українських громадян для всіх країн Шенгенської групи. І будемо продовжувати роботу для того, щоб полегшувати громадянам України доступ до цієї можливості», — сказав він.

Генрік Литвин зазначив, що візові центри, які дійсно повинні полегшити отримання візи, будуть відкриті в кількох містах України, де немає консульських офісів.

«По-друге, дійсно обмежується кількість документів, які потрібні для отримання візи. І ми також не приховуємо, що є наміри більш активно використовувати можливість багаторазової довгострокової візи. І комбінація цих трьох елементів повинна полегшити поїздки громадян України на території країн групи Шенген», — упевнений Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні.

Раніше керівник консульського відділу посольства Польщі в Україні Рафал Вольський повідомляв, що Польща буде приймати візові заявки через посередницьку компанію VFS Global. За послуги посередника українцям потрібно буде заплатити суму в розмірі 19,5 євро. Зараз жителі Донецької області можуть одержати візу для поїздки до Польщі тільки в консульських установах цієї країни, найближче з яких знаходиться в Харкові.