В Україні пройде перший Саміт миру

На Саміті миру 4-5 липня в Києві будуть шукати ефективні способи мирного врегулювання кризи в Україні, де об’єднаються влада, бізнес та громадськість.
4-5 липня 2014 р. в готелі «Хілтон» (Київ) відбудеться перший в історії незалежної України Саміт Миру. Його мета — сприяння встановленню миру в Україні через широке обговорення ідеї децентралізації із залученням представників зацікавлених сторін, спільне прийняття доленосних для країни рішень й окреслення плану дій з їх реалізації.
Формат Саміту передбачає проведення дискусій за «одним столом», робочі сесії в малих і великих групах, де всі учасники матимуть можливість висловити свої ідеї і взяти участь у створенні бачення та основ реалізації процесу децентралізації. Допомагати зацікавленим сторонам знайти консенсус під час обговорень будуть висококваліфіковані експерти з фасилітації з Європи, США, Тайваню та України.
По завершенню Саміту очікується отримання рекомендацій щодо внесення змін до Конституції та законодавства України, окреслення стратегічно важливих питань і напрямів економічного зростання для процвітання всього суспільства, визначення спільних цінностей та інтересів для об’єднаної України, а також створення зрозумілої і прозорої практики взаємодії та управління.
Організаторами Саміту виступили:
— Інститут Культурних Відносин України (ICA Ukraine)
«Саміт – історична подія для України і я радий, що можу бути її частиною. «Здорова» демократія – це врахування полярних інтересів, думок, переконань та світоглядів громадян на етапі прийняття доленосних для країни рішень. Саміт – це якраз той майданчик, де ми будемо вчитися слухати, поважати однин одного незалежно від посади, віку, сфери зайнятості. Україна справді знаходиться на стадії трансформації», — Річард Фурсман, президент Brimeyer Fursman, акредитований менеджер державного управління, член Міжнародної Асоціації Керуючих Міст/Округів США, член Ротарі Інтернешнл, колишній Президент Асоціації Менеджерів Міст Міннесоти, представник ICA Ukraine.
Володимир Саламатов, ІСА Україна: «Фокус Саміту — єднання через децентралізацію. Тому ми звертаємося до всіх не бути байдужими і взяти участь у роботі Саміту для розробки реальної та ефективної моделі реалізації інтересів територіальних громад, що, у свою чергу, сприятиме зміцненню України в цілому. Світ без війни — це прозора і ефективна реформа децентралізації державної влади та місцевого самоврядування в Україні».
— Громадський рух «За процвітання Черкащини» в особі її голови Наталії Нетовкіної:
«Саміт Миру розглядає питання децентралізації влади, а це крок на шляху до процвітання. Я з радістю і надією беру участь у Саміті, бо вірю, що від громадянської позиції кожного українця, залежить добробут і щасливе майбутнє всього українського народу. Саміт — це право висловити свою позицію на міжнародному рівні. Це об’єднання навколо ідеї прискореного розвитку країни і найкоротший шлях до євроінтеграції. Тільки ми і наша участь у розвитку України, може зробити її краще».
— Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» в особі голови Борівської районної ради Харківської області Євгена Жука, а також Асоціація бізнес-тренерів, консультантів, коучів України, Громадська організація «Всеукраїнська координаційна рада Майдану». Партнерами заходу виступили компанія TicketsUA, готель «Хілтон», Фонд Open Dialog (Польша).
Додаткова інформація щодо Саміту буде опублікована на сайт www.peacesummit.org.ua. У разі виникнення запитань, прохання телефонувати 066 179 12 14 (Світлана).