На українців чекає «простий шенген» від Польщі

logotip_evro_29

Польща підтвердила запровадження на період проведення Євро-2012 спрощеної процедури оформлення шенгенських віз українським громадянам на підставі квитків на футбольні матчі. Про це повідомив на брифінгу керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров.

За його словами, у цьому контексті, беручи до уваги відповідні норми Візового кодексу ЄС, з метою уникнення черг напередодні турніру досягнута домовленість провести відповідну інформаційну кампанію в Україні щодо заохочення власників таких квитків попередньо, починаючи з березня 2012 року, звертатися у консульські установи Республіки Польща в Україні за оформленням віз.

Дікусаров поінформував, що 3-4 жовтня у Варшаві відбувся семінар з питань взаємодії консульських служб усіх держав-членів Європейського Союзу під час проведення масових спортивних заходів на прикладі Євро-2012.

За результатами семінару його учасники дійшли висновку про готовність консульських служб України та Польщі надати професійне всебічне сприяння консульським установам країн Євросоюзу під час відвідування їхніми вболівальниками матчів у рамках найважливішого футбольного форуму Європейського континенту. Зокрема, були детально обговорені наявні можливості швидкого та ефективного реагування на будь-які проблемні ситуації, пов’язані з перебуванням в Україні та Польщі організованих груп та індивідуальних відвідувачів чемпіонату.

У рамках семінару також відбулися презентації заходів, які застосовуються обома країнами-господарями Євро-2012 на законодавчому, безпековому та логістичному напрямах роботи, спрямованої на забезпечення успішного проведення чемпіонату, повідомляє «eu.prostir.ua».

За підсумками зустрічі польська сторона у контексті свого нинішнього головування у Раді ЄС та Єврокомісії вийшла з ініціативою щодо запозичення усіма країнами Євросоюзу позитивного польсько-українського досвіду щодо забезпечення майбутніх широкомасштабних спортивних заходів.